Силікатна цегла - штучний будівельний матеріал, виготовлений з річкового піску і вапняку. Ці два компоненти перемішані між собою в співвідношенні 9:1.

Для формування силікатної цегли використовуються спеціальні форми і вібростіл. До складу силікатної суміші додають спеціальні пластичні модифікатори. Нерідко до складу додають і хімічно стійкі барвники, які надають спочатку білій силікатній цеглі будь-який колірний відтінок.

Яку температуру витримує силікатна цегла

Переваги силікатної цегли

Силікатна цегла вже десятки років використовується для будівництва будинків, дач, парканів, гаражів, сараїв, споруд житлового, промислового і цивільного призначення.

А все завдяки перевагам, якими вона володіє:

  1. Екологічність складу;
  2. Підвищена міцність (марка міцності на стиск становить не менше М-125);
  3. Підвищена звукоізоляція (що особливо характерно для пустотілої цегли);
  4. Морозостійкість 35-50 циклів заморожування і відтаювання;
  5. Великий вибір колірних відтінків;
  6. Стійкість до впливу зовнішнього середовища (фасади з цієї цегли протягом 10-20 років зберігають форму і колір, незважаючи на будь-які примхи природи);
  7. Негорючість і пожежобезпечність;
  8. Дешевизна матеріалу (він виготовляється з менш витратною технологією, ніж керамічна цегла);
  9. Точність геометричних розмірів (не допускається відхилення за розмірами більше ніж на 1-2 мм).

Силікатна цегла в два рази дешевше керамічної, тому що виготовлена за технологією напівсухого вібропресування. А ця технологія не вимагає високотемпературного випалу (як у випадку з керамічною цеглою), на який і витрачаються основні ресурси.

Партія силікатної цегли виготовляється за все за 15-18 годин, а партія керамічної - за 5-6 днів.

Силікатна цегла фото

Недоліки матеріалу

Силікатна цегла володіє тільки одним недоліком на тлі керамічної - вразливість перед високою вологістю. Вирішити цю проблему просто - обштукатурити стіни з силікату.

Другим недоліком, який і недоліком не можна назвати, є низька вогнестійкість силікату. Його складові починають плавитися при температурі вище +550 градусів, в той час як керамічна цегла витримує нагрівання до 1000 градусів.

Саме тому силікатну цеглу не можна використовувати для спорудження камінів і печей. Але чи є це недоліком? Звичайно, ні!