Цегла ручного формування являє собою по-своєму унікальний облицювальний матеріал. І його унікальність полягає в тому, що він виготовляється частково вручну. Точніше, формування всіх його чотирьох граней проводиться майстрами, або за рахунок механічного відколу.

Де тільки не використовується цегла ручного формування! Її клеймо, малюнки та візерунки прикрашають їдальні, ресторани, винні погреби, фасади котеджів, пансіонатів, вілл, дачних і заміських будинків, пентхаузів і особняків. Саме цегла ручного формування прекрасно підійде для реставрації фасадів будівель, яким вже більше ста років.

Цегла ручного формування застосовується і для декоративного оздоблення:

  1. Парканів;
  2. Колон;
  3. Арок;
  4. Зводів;
  5. Дверних і віконних прорізів;
  6. Альтанок;
  7. Лавок.

Нарешті, вона просто незамінна в оформленні ландшафтного дизайну ділянок перед ресторанами і магазинами.

Немає нічого дивного, що саме така гарна цегла з рельєфною фактурою у всіх на виду, вона повинна бути покладена ідеально.

Як класти цеглу ручного формування

Головний недолік матеріалу - низька адгезія до кладочного розчину при кладці. Суміш при висиханні часто навіть не склеює цеглини. Це пов'язано з тим, що матеріал дуже щільний і має низьку пористість. Відповідно, його гігроскопічність не перевищує 5%, і матеріал вбирає в себе дуже мало вологи.

Але Вам достатньо просто слідувати нашим рекомендаціям, і ця проблема буде вирішена:

  1. Перед кладкою гарненько змочіть цеглу у воді. Перед укладанням полийте кожну цеглинку. Тільки перший ряд рекомендується укладати всуху, щоб визначитися з розташуванням вертикальних швів, а також зниження витрати самої цегли.
  2. Проводьте кладку цегли таким чином, щоб виїмки були розташовані зверху.
  3. При кладці використовуйте спеціальні розчини, які враховують особливості цегли ручного формування. Дуже важливо дотримуватися пропорції води і сухої суміші, як зазначено в інструкції від виробника.
  4. Будь-які нерівності компенсуються розчином. Зверніть увагу, що зазор повинен складати від 10 мм до 15 мм.
  5. Сполучайте лицьову кладку з несучими стінами анкерами з нержавіючої сталі. Досить 4-5 штук на квадратний метр кладки.
  6. Проводьте армування горизонтальних швів після першого ряду, і перед укладанням останнього ряду, а також біля прорізів.

Затирку швів проводьте кельмою за допомогою кругових рухів. Всі надлишки розчину видаліть, а якщо розчину не вистачить, додайте ще. Коли кладка закінчена, зніміть засохлі залишки за допомогою металевої сітки.

Не мийте стіну звичайною водою, тому що в ній містяться речовини, що призводять до появи плям і висолів. Може також статися зміна відтінків швів і зниження їх міцності. Щоб забезпечити якісну циркуляцію повітря в другому, третьому і останньому ряду, обладнайте через кожні чотири цеглини отвори для вентиляції.

З'єднання між фасадом і кожухом заповніть саморозширною плівкою.