Фундамент є ключовою частиною будь-якої будівлі. Якщо якісно його облаштувати, сам будинок прослужить десятки, а то і сотні років. У той час, як помилки, пов'язані з будівництвом покрівлі, можна потім порівняно легко і дешево виправити, погано сконструйований фундамент виправити неможливо, а будинок може осісти або взагалі зруйнуватися. Ось чому дуже важливо не тільки якісно побудувати фундамент, але і захистити його від різних несприятливих факторів. Наприклад, від високої вологості і впливу ґрунтових вод. Для цього використовується гідроізоляція.

Фото 1. Гідроізоляція фундаменту

На сьогоднішній день існує багато видів гідроізоляції, і ми розглянемо детально кожен з них.

Антикорозійна вертикальна гідроізоляція

Служить для захисту зовнішніх стін від надходження вологи збоку. Займає «територію» від підошви основи до верхньої точки розбризкування дощової води. Розрахунок вертикальної антикорозійної гідроізоляції на вплив водного навантаження виробляють на основі прийнятої розрахункової схеми. Місця стиків горизонтальної та вертикальної ізоляції повинні бути захищені максимально надійно - вразливість даних ділянок дуже висока. Перед тим як засипати котлован, необхідно провести ряд конструктивних і технологічних заходів, спрямованих на зведення до мінімуму ризику механічного пошкодження гідроізоляції. Потрібно підібрати підходящий грунт, визначити оптимальну товщину засипаного шару, облаштувати захисні екрани з пінополістирольних плит або азбестоцементних листів.

Фото 2. Антикоррозионная вертикальная гидроизоляция

Антикорозійна горизонтальна гідроізоляція

Використовується для захисту стіни від так званого капілярного «втягування» вологи. Найчастіше потрібно виконати дві горизонтальні гідроізоляції: одну під підвальним перекриттям, а другу - по верху плит основи.

Фото 3. Антикорозійна горизонтальна гідроізоляція

1998,00 грн
Ціна вказана за рулон
Немає в наявності

Детальніше про товар

Якщо прикриття підвалу розташоване дуже низько, зовнішні стіни потребують додаткового зовнішнього захисту від вологи.

Види гідроізоляції в залежності від способу нанесення

Залежно від тонкощів споруди і нюансів нанесення гідроізоляційного шару гідроізоляція ділиться на три основних види:

  1. Штукатурна;
  2. Обмазочна;
  3. Обклеювальна.

Обмазувальна гідроізоляція

Обмазувальна гідроізоляція являє собою водонепроникні покриття, сумарна щільність яких не повинна перевищувати 3 мм. Вона виготовлена на основі:

  1. Бітумно-полімерних мастик;
  2. Полімерних розчинів;
  3. Бітумних емульсій;
  4. Полімерцементних складів.

Такий матеріал забезпечує надійний і довговічний захист від:

  1. Корозійних процесів;
  2. Фільтраційної вологи;
  3. Капілярної вологи.

Обмазувальна гідроізоляція найчастіше застосовується для роботи з бетоном, залізобетоном або цеглою. Наносити матеріали обмазувальної гідроізоляції слід за допомогою зубчастого шпателя або малярської терки. Сам матеріал може бути пастоподібним, рідким або плівкоутворювальним.

Фото 4. Обмазувальна гідроізоляція

У деяких випадках використовується технологія напилення. Для посилення обмазувального гідроізоляційного покриття використовується армована склосітка.

Обклеювальна гідроізоляція

Другий вид - обклеювальна гідроізоляція. Вона являє собою мембрани товщиною до 5 мм, що володіють підвищеною водонепроникністю. Такі матеріали є наплавляємими або самоклеючими. Перший варіант наноситься на поверхню за допомогою газового пальника або будівельного фена. Вартість таких матеріалів доступна, а адгезія до основи - висока.

Фото 5. Обклеювальна гідроізоляція

Обклеювальна гідроізоляція має також і недолік - поява швів, які можуть викликати порушення загальної герметичності вологозахисту.

Штукатурна гідроізоляція

Складається з декількох шарів композитних матеріалів. Загальна товщина сягає 21 мм. Одним з найбільш затребуваних є мінерально-цементний розчин з добавками, які підвищують вологостійкість поверхні основи. Добавками є:

  1. Асфальтові мастики;
  2. Гідробетон;
  3. Полімербетон.
Фото 6. Штукатурна гідроізоляція

Цей вид гідроізоляції захищає від капілярної вологи, перешкоджаючи її потраплянню всередину конструкцій. Основними недоліками такого матеріалу є можливість появи тріщин.

Вибираємо кращий вигляд гідроізоляції

Головна тенденція, яка простежується на ринку гідроізоляційних матеріалів і технологій, полягає в поступовій відмові від рулонного гідрозахисту. Він має очевидні недоліки - через певний час стик почне пропускати воду. Великою популярністю в наш час користується рідке бетонне покриття з полімерцементу. Його головною перевагою є можливість сформувати з їх допомогою надійну і герметичну плівку, яка має прекрасні адгезійні властивості.

Гідроізоляція фундаменту за допомогою бітуму є недовговічним варіантом. Бітум виготовлений з органіки, яка схильна до руйнування мікроорганізмами або температурними стрибками. Експлуатаційний термін такого матеріалу складає від 5 до 10 років, не більше. А ось полімеризуючий склад має аналогічний показник до 50 років.

Проведення гідроізоляційних робіт

Гідроізоляція є відповідальним заходом, незалежно від її виду. Тому її проведення краще всього довірити професіоналам, навіть якщо у Вас вже є чималий досвід в ремонтно-будівельній сфері. Гідроізоляційні роботи виконуються майстрами вузької спеціалізації. Будівельники, які відмінно зводять будинки, не в змозі вправитися з гідроізоляцією. Принаймні, в більшості випадків.

1074,00 грн
Ціна вказана за відро
Під замовлення

Детальніше про товар

Облаштування гідрозахисту є вузькою спеціалізацією, а тому професіоналів в цій сфері вкрай мало. Така робота вимагає знання великої кількості нюансів, про які будівельникам широкого профілю просто невідомо. Гідроізоляція робиться один раз і назавжди. Тому що потім дістатися до добре облаштованого покриття буде дуже складно і дорого. Так що краще відразу перестрахуйтеся.

Якщо проаналізувати сучасний будівельний ринок, можна помітити величезну кількість вибору гідроізоляційних матеріалів і брендів. Це і добре і погано одночасно. Приємно, коли є з чого вибрати. Ви легко можете провести порівняння між матеріалами різних виробників і знайти варіант, який Вам по кишені. Однак недолік такого вибору полягає в тому, що в ньому складно зорієнтуватися. Особливо якщо Ви в цій сфері не має досвіду і звикли довіряти рекламі.

Тільки незацікавлений у продажу своєї продукції виробник порадить Вам найкращий для Ваших умов варіант. Це ще одна перевага співпраці з фахівцями.

Починати роботи з гідроізоляції потрібно в теплу пору року, краще всього з травня по жовтень. Облаштовувати гідроізоляцію в дощовий сезон і період активного танення не можна ні в якому разі.