Не варто зайвий раз згадувати, наскільки популярний газоблок в якості будівельного матеріалу. Досить зазначити, що 40% всіх забудовників в Україні вибирають саме його. Погодьтеся, це дуже високий показник, враховуючи вибір будівельних матеріалів (цегла, керамічний блок, пінобетон, деревина).

Коли будинок побудований, виникає питання: чим обробити стіни з газобетону? Для початку, зверніть увагу на наступні нюанси:

  1. Ступінь комфортності приміщення залежить від паропроникності стін. Газобетон має дуже високу ступінь паропроникності за рахунок пористої структури. В цьому відношенні він перевершив цеглу.
  2. Висока гігроскопічність матеріалу призводить до поступового руйнування стін. Якщо вологість буде проникати в пори газоблоку, вже через кілька років матеріал втратить свої міцнісні функції. Тому газоблок потребує паронепроникноі обробки.

Ось чому ми розглянемо два варіанти обробки стін з газобетону. Адже важливо врахувати обидва чинники, а вони - взаємовиключні.

Фото 1. Оздоблення газобетонних стін

Оздоблення паропроникними матеріалами

Багато будівельників роблять вибір на користь паропроникних матеріалів. На сучасному ринку будівельних сумішей вибір таких складів дуже великий. Можна легко заплутатися. Так що про все по порядку.

Найбільш відповідний варіант - гіпсовий штукатурний розчин. Його виготовляють з трьох компонентів:

  1. Гашене вапно;
  2. Перлітовий пісок;
  3. Гіпс.

Ця штукатурка наноситься навіть на необроблену ґрунтовкою поверхню газобетонних стін. Отже, подальше вирівнювання стін за допомогою шпаклівки просто не потрібне. Гіпс відрізняється своєю високою паропроникністю, тому він прекрасно підійде не тільки для стін з газоблоку, а й для стін з пінобетону.

Паронепроникна обробка

Вибрати паронепроникний шар для стіни - набагато простіше. Достатньо встановити вінілові шпалери. Вони знижують показник паропроникності в 10 разів.

Другий варіант - укладання на стіну з газоблоку простої поліетиленової плівки. Правда, під нею може утворитися конденсат, що погано впливає на газоблок.

Однак більшість будівельників воліють використовувати традиційний розчин штукатурки без застосування добавок. В цьому випадку паропроникність може знизитися навіть не в десять, а в дванадцять разів. Але може так статися, що з часом штукатурка відшарується.

Ось чому фахівці придумали комплексне рішення. На першій стадії обробки газобетоної стіни її прогрунтують в кілька шарів. Потім чекають, поки ґрунтовка повністю висохне. Нарешті, зверху наносять гіпсову штукатурку. Після цього стіна готова для того, щоб облицювати її будь-якими матеріалами. Наприклад, при використанні масляної фарби паропроникність знизиться ще більше. А якщо використовувати водоемульсійні фарби, паропроникність залишиться без змін.

Види оздоблення стін з газоблоку

Найпростіший спосіб внутрішньої обробки стін - це установка каркасних матеріалів. Це можуть бути пластикові або декоративні панелі, гіпсокартон. Простота цього процесу полягає в економії матеріалів, які необхідні для вирівнювання стін. Судіть самі: для того щоб підготувати стіни, наприклад, під фарбування або наклейку шпалер, необхідно провести ряд будівельних процесів, а саме:

  1. Вирівнювання стінових поверхонь;
  2. Створення високого показника гладкості;
  3. Зміцнення стін.

Всі ці процеси зажадають великої кількості різних за призначенням матеріалів. До того ж доведеться продовжити ремонт на кілька місяців, та плюс до всього всі перераховані вище роботи відносяться до категорії «брудних». З каркасними оздоблювальними матеріалами все набагато простіше. Розглянемо обробку стін пластиковими панелями.

Оздоблення стін пластиковими панелями

Перший етап - укладання під каркас двох шарів - гідроізоляційного (ближчий до стіни) і пароізоляційного. У випадку з іншими стіновими матеріалами, такими, як цегла або керамоблок, ці додаткові захисні шари не потрібні.

Фото 2. Оздоблення стін пластиковими панелями

Для установки каркаса використовуються дерев'яні рейки або бруски перетином 25х25 мм. Установка починається під стелею і біля стіни. Бруски слід закріплювати в стіновий поверхні.

Зверніть увагу, що бруски повинні розташовуватися строго в горизонтальній площині.

Далі, між нижнім і верхнім брусками натягніть нитки в трьох-чотирьох місцях, які і визначать площину обробки. По натягнутих нитках встановіть проміжні бруски з кроком розбігу в 50-60 см. Каркас кріпиться на саморізи.

Досвідчені майстри укладання пластикових панелей проводять «на око». А от новачкам доведеться придбати два додаткові елементи: стартовий і фінішний профілі, які виготовляються з того ж матеріалу, що і пластикові панелі. Спочатку точно по вертикалі в одному з країв стіни встановлюється стартовий профіль, який має шип, саме ця частина з'єднання буде входити в паз панелі. Кріпиться профіль гвоздиками або металевими скобами за допомогою степлеру.

Тепер вставте в стартовий профіль першу панель, яка точно так же буде кріпитися до каркаса. Те ж саме стосується інших панелей. Кожну панель потрібно перевірити на відповідність площині. Це означає, що кожна панель повинна бути встановлена ідеально рівно.

Перед установкою останньої панелі необхідно закріпити фінішний профіль. За розміром між ними і передостанній панеллю робиться підрізка останньої панелі. Вона вставляється в передостанню панель і фінішний профіль. Це означає, що останню панель не потрібно кріпити до каркаса.

Правильне фарбування газобетонних стін

Фарба - один з найстаріших оздоблювальних матеріалів, який і в даний час не втратив своєї актуальності. Різноманіття лакофарбової продукції іноді вводить в оману простих обивателів, які й гадки не мають, що різна за своїм складом фарба призначається для різних цілей. Тому перед тим, як купувати фарбу в будівельному магазині, є необхідність отримати інформацію від фахівця, чи підійде обрана вами фарба для обробки стін чи ні.

Фото 3. Фарбування газобетонних стін

Найбільш широко поширений варіант - водоемульсійна фарба. Вона дешево коштує, проста в застосуванні. Проте, при використанні цього виду фарби потрібно пам'ятати про певні нюанси:

  1. Стіна потребує обов'язкової попередньої підготовки. Вирівняйте поверхню, видаліть жир, масляні плями і сміття. Відшліфуйте поверхню стіни наждачним папером, а потім погрунтуйте її.
  2. Щоб отримати певний колір втиснути фарби, в неї доведеться додати колір.

Водоемульсійна фарба наноситься на стіну в три шари. Можна обмежитися двома шарами, але тоді перший наноситься в горизонтальній площині, а другий - у вертикальній. Якщо ж шари три, тоді перший і третій наносяться у вертикальній площині, а другий - в горизонтальній. Важливо не переплутати.

Водоемульсійну фарбу потрібно наносити «по мокрому». Тобто завдали шар, і не чекайте, поки він висохне. Відразу наносите другий шар.

Інші матеріал для оздоблення стін

Для стін з газобетону також підійдуть:

  1. Вінілові шпалери;
  2. Шпалери, що миються;
  3. Шпалери на флізеліновій або паперовій основі.

Вони характеризуються великим вибором колірних рішень, фактур, візерунків і малюнків. Є шпалери, що імітують поверхню каменю, деревини або металу.

Рідкі шпалери - також гарне рішення. Втім, їх складно порівняти з традиційними.

Для стін з газоблоку підійде і комерційна плитка.

Доповнимо список іншими матеріалами, які також підійдуть для облицювання стін з газобетону:

  1. Вагонка;
  2. Сайдинг;
  3. Декоративні панелі;
  4. Фактурна штукатурка;
  5. Стіновий лінолеум.

Як бачите, вибрати є з чого. Все залежить від Ваших особистих переваг.