Покрівельний сланець
Сланці - гірські породи, що складаються з пластинчастих або витягнутих мінералів, розташованих шарами. Завдяки такій структурі їх легко можна розщепити на окремі пластини, які знайшли широке застосування в будівництві, особливо в основі покрівельних матеріалів.
Покрівельний сланець - спеціальний вид покрівельного матеріалу, який має підвищеною пластичністю, гнучкістю і досконалою сланцеватістю. До складу такого виробу входять:
- Хлорит;
- Слюди;
- Пластифікатори.
Найчастіше, покрівельний сланець випускається у вигляді плиток сірого, темно-сірого і чорного кольорів. Рідше у продажу можна знайти матеріали червоного або фіолетового відтінків. Він коштує дорожче і використовується в якості оформлення орнаментів.
Переваги покрівельного сланцю
Такий вид покрівлі має ряд плюсів:
- Висока міцність;
- Опірність деформаціям;
- Сталість забарвлення і форми протягом усього терміну експлуатації;
- Низький коефіцієнт водопоглинання;
- Різноманітність видів укладання;
- Пластичність і гнучкість виробу;
- Здатність «підлаштовуватися» під форму покрівлі.
Монтаж покрівельного сланцю
На відміну від композитної або бітумної черепиці, покрівельний сланець вимагає спеціальних інструментів для монтажу, як і досвідчених покрівельників. Сланець укладається на прості плоскі дахи, рідше - на ділянки складної форми і різного розміру. Монтаж сланцю повинен проводитися тільки досвідченими фахівцями, для якого не будуть перешкодою димові труби, башточки, слухові вікна і ендови. Людям без належного досвіду в монтажі покрівельного сланцю не рекомендується проводити його укладку, інакше цей чудовий матеріал не зможе реалізувати свої переваги на 100%.
Спочатку матеріал доставляється на будмайданчик в палетах. Після цього його розсортовують за ступенем щільності (сланець буває третього і 4-го ступеня щільності). До того, як матеріал відправляється з виробництва на місце будівельних робіт, його піддають декільком етапам контролю якості (особливо на наявність тріщин, які можуть виникнути при транспортуванні).
Існують кілька варіантів установки покрівельного сланцю:
- Монтаж за допомогою цвяхів. Для цієї мети підійдуть мідні, оцинковані і алюмінієві цвяхи. Матеріал поставляється вже з отворами для кріпильних елементів. При їх відсутності слід просвердлити отвори самостійно вже на місці установки. Свердлити отвори можна з фіксацією в центрі плитки або з фіксацією в центрі кожного сланцю.
- Монтаж за допомогою гачків. Такий спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо кут ухилу покрівлі становить більше 25 градусів. Спочатку по всьому периметру проводять кріплення гачками, а потім його прибивають за допомогою цвяхів. Вам підійдуть тільки гачки з нержавіючої дроту.
- Також розрізняють кілька способів укладання покрівельного сланцю:
- Проста кладка, яку здійснюють висхідними рядами. Верхні плитки перекривають нижні з верхнім і бічним напусками. При цьому розмір напуску безпосередньо залежить від виду укладання, а також ухилу покрівлі, параметрів плитки і форми плиток.
- Подвійне укладання (також називається англійської). Тут застосовують плитки квадратної або прямокутної форми з різними формами нижній частині з вертикальним напуском. Для створення гарного стоку води з покрівлі використовується багатошаровість укладання. При цьому ряди сланцю слід монтувати з напуском третього ряду на перший. За рахунок цього відстань між рядами збільшується за рахунок другого плиткового ряду, а це забезпечить швидкий і ефективний стік води.
Купуйте покрівельний сланець високої якості в інтернет-магазині Тривіта.