U-блоки - це спеціальний вид блоків, які можуть мати різну щільність. Виготовляються в заводських умовах в автоклаві і мають пористу структуру. Основним матеріалом є газобетон або пінобетон.

Форма

Фото 1. Форма

Технічні параметри U-блоків збігаються з такими у блоків звичайної форми аналогічної ширини. Вони є стіновими блоками, що мають гладку поверхню і форму лотка.

Сфера використання

Фото 2. Сфера використання

U-блоки знайшли собі застосування в створенні бетонних поясів, які збільшують жорсткість конструкцій. Крім того, вони підходять для опорних ділянок для панелей, мауерлатів, дерев'яних перекриттів та ін. Їх можна застосувати для виготовлення монолітних перемичок на будівельному майданчику. В даному випадку блоки є опалубкою. В ході проектування потрібно пам'ятати загальні правила проектування залізобетонних конструкцій.

Кладка

Фото 3. Кладка

Перед заливкою бетонних поясів U-блоки щільно з'єднують між собою за допомогою клею, утворюючи рівномірний і щільний «лоток». Арматуру встановлюють в лоток блоку, а потім заливають бетоном певної марки, яка повинна збігатися з маркою бетону самого блоку. Балки і панелі встановлюються після того, як бетон отримає потрібну міцність. При цьому елементи спираються на бетон, а не на краї блоків.

Для спорудження перемичок з U-блоків існують два основні варіанти:

  1. Заливка перемичок на землі на стійкій основі і підйом з допомогою крана в потрібне місце після затвердіння бетону.
  2. Установка над віконним або дверним прорізом опалубки, яка виконується з дерев'яного бруса. Тільки після цього можлива установка самих U-блоків. В їх лотки встановлюють арматуру і заповнюють дрібнозернистим бетоном. Опалубку можна усунути після затвердіння бетону.

Перемички U-блоків повинні спиратися на відстані 250 мм для того, щоб запобігти руйнуванню опорної подушки. Для останньої використовуються виключно цілі блоки.