Для України дощі - досить часте явище. Хаотичний водяний потік під великим напором може попросту зруйнувати черепицю або інше покрівельне покриття. Це так зване неорганізоване водовідведення. Воно неефективне і призводить до багатьох проблем. Частина води розмиває грунт біля основи будинку, а частина осідає на фасаді через перезволоження фундаменту і затоплення підвалів.

Для того, щоб фундамент не руйнувався, а конструкція експлуатувалася як можна довше, будову необхідно захистити. Для цього монтуються водозбірні конструкції, які включають кілька елементів:

  1. Ринви (збирають воду з поверхні ската покрівлі);
  2. Зливні воронки (з їх допомогою вода потрапляє в водостічні труби);
  3. Водостічні труби (спускають воду на безпечну відстань);
  4. Аксесуари та комплектуючі: з'єднувачі труб і жолобів, коліна, кріпильні кронштейни, відводи.

Водостічна система повинна організувати контрольований злив води з покрівлі будинку. Жолоби і труби встановлюються в певному порядку, щоб направляти дощову воду в потрібному напрямку. Наприклад, волога може збиратися в ємності (каністри або бочки) або відводитися за будинок, а потім об'єднуватися в внутріґрунтову дренажну систему (в тому випадку, якщо вона встановлена заздалегідь). За рахунок цього можна уникнути затоплення підвалу або льоху, а також руйнування фасаду будівлі або оточуючих його садів і доріжок.

Крім того, водостік потрібен і для виконання декоративної функції. Візуально він є лінією, яка відокремлює дах від фасаду будівлі. Зрозуміло, що така лінія відразу привертає увагу сусідів, які розглядають будинок здалеку. Тому ринви повинні не тільки виконувати свою основну функцію, а й гармоніювати з усім стилем будівлі в цілому.

Фото 1. Водостічна система

Види водостоків

Сьогодні на ринку можна знайти водостічні системи, які виготовляються з:

  1. Пластику (ПВХ);
  2. Оцинкованої стали;
  3. Міді.

Крім того, існують види профілю водостоку:

  1. Фігурний;
  2. Прямокутний;
  3. Круглий.

Вибір матеріалу визначається можливістю і особистими уподобаннями замовника. З точки зору практичності, всі види водостічних систем мають тривалий термін експлуатації і привабливим зовнішнім виглядом. Однак ПВХ-конструкції легше монтуються, мають малу питому вагу і прекрасні звукоізоляційні показники. Вироби з оцинкованої сталі мають безліч колірних відтінків, тому Ви без зусиль підберете систему під будь-який дизайн.

Нюанси монтажу водостічної системи

Задумайтесь про водостоки ще на етапі замовлення покрівлі. Адже монтаж покрівельного покриття і водостоку відбувається одночасно. Перш за все, фахівці повинні детально вивчити геометрію і площу даху, щоб розрахувати об’єм води, який буде сходити вниз. Якщо розрахувати цей об’єм невірно, жолоби переповняться водою, і система взагалі не принесе користі. Також підберіть такий колір водостоку, який буде гармоніювати і з фасадом, і з покрівлею.