Керамічні термоблоки є вельми популярними будматеріалами, які відрізняються високою міцністю, естетичним зовнішнім виглядом і чудовими фізико-технічними характеристиками. Також для нього характерна висока пористість і, як наслідок, хороші теплоізоляційні і шумопоглинаючі характеристики.

Пори в структурі матеріалу утворюються при додаванні в глиняну масу спеціальної тирси, що вигоряє при випалюванні і утворює порожні порожнини, які заповнюються повітрям. Ступінь порожнистості керамічного термоблока коливається від 25 до 50%.

Де використовується

Фото 1. Де використовується керамічні термоблоки

Сфера застосування термоблоків дуже широка:

  1. Будівництво зовнішніх і внутрішніх стін будівель висотою до семи поверхів;
  2. Спорудження міжкімнатних перегородок;
  3. Ремонт і реставрація стін старих будівель, побудованих з газоблоку, цегли або керамоблоку;
  4. Зміцнення і утеплення стін висотних будівель;
  5. Заповнення монолітно-каркасних конструкцій.

Переваги

Фото 2. Переваги керамічних термоблоків

Основними сильними сторонами керамічного термоблока стали:

  1. Прекрасні показники шумопоглинання, які досягаються за рахунок повітряних пір в блоці. Таким чином, в приміщеннях з теплоблоку не чутні звуки з вулиці, і Ви зможете спати спокійно.
  2. Висока міцність (від М-100 і вище), яка дозволяє споруджувати будівлі висотою до семи поверхів;
  3. Швидкий і оперативний монтаж за рахунок великих розмірів блоку, а також спеціального зчеплення блоків один з одним (пазогребенева система);
  4. Високі показники теплоізоляції, завдяки якій стіни зберігають тепло взимку і прохолоду в літню пору. Дані показники в 3-4 рази вище, ніж у простої рядової будівельної цегли;
  5. Економічність блоків за рахунок їх великих розмірів. Зменшується витрата розчину, відсутній вертикальний шов, також зменшено витрати на спорудження «потужного» фундаменту за його непотрібністю в силу малої питомої ваги блоків;
  6. Підтримка оптимальної вологості всередині приміщення за рахунок паропроникності і повітропроникності.

Керамічні термоблоки таке є екологічно чистим матеріалом, виробленим на основі глини, яка видобувається в безпосередній близькості від підприємства. Шихтову масу для виготовлення термоблока компонують з двох типів глини, при цьому в якості вигоряючих поризуючих добавок використовують деревну тирсу, яку попередньо перед етапом випалу додають в шихту.

Технологія виробництва термоблока

Фото 3. Технологія виробництва термоблока

Технологія виробництва керамічних термоблоків включає кілька послідовних етапів:

  1. Складання і підготовка шихтової маси;
  2. Формування та сушка блоків;
  3. Випалювання;
  4. Упаковка, складування і відвантаження готових виробів.

Розглянемо кожен з цих етапів більш докладно.

Спочатку компоненти шихти завантажують в прийомні живильники технологічної лінії за допомогою спеціальних фронтальних навантажувачів британської компанії JBS. Точне дозування складових забезпечують за допомогою трьох проміжних накопичувальних бункерів, які мають ємність близько 50 квадратних метрів кожен. Бункери автоматично завантажують і вивантажують вміст за алгоритмом технологічного регламенту. На технологічній лінії Verdes, розробленої в Іспанії, відбувається подрібнення і розтирання шихтової маси. Потім її на тиждень відправляють на вилежування в шихтозапасник.

Коли шихта підготовлена ​​і вилежалася, її подають на вакуумний прес від іспанського виробника Verdes. На вході в прес встановлюють оригінальну конструкцію, яка формує брус необхідної геометрії і параметрів, що розрізають за допомогою автоматичного різьбяра на готові теплоблоки. Остаточно сформовані вироби транспортуються за допомогою автоматизованої електроприводної візки в сушильні камери, які управляються комп'ютером. Він же контролює і регулює час і температуру процесу сушіння термоблоків.

Коли блоки висушені, їх подають на лінію укладання за допомогою автоматизованого накопичувача. Далі японський робот компанії Fanuc перекладає вироби на пічні вагонетки, які автоматично транспортуються в тунельну піч для подальшого випалення. Під час випалу комп'ютер регулює і контролює режим роботи газової тунельної печі. Максимальна температура під час випалу - 1000 градусів. Після цього блоки автоматично вивантажуються, а потім подаються в упаковку.

Японська лінія упаковки Fanuc укладає термоблоки на палети, а потім італійський автомат-пакувальник фірми OMS запаковує продукцію в термоусадочну плівку, що має товщину 200 мкм. Коли палети з термоблоків готові, їх транспортують на склад з готовою продукцією. Приготована продукція відвантажується за допомогою вилочного навантажувача Caterpiller американського виробництва на вантажний автомобільний транспорт для подальшого транспортування споживачам.