Почнемо з того, що однозначної відповіді на це питання немає. Справа в тому, що пустотіла силікатна цегла має свої переваги і недоліки, а повнотіла - свої. Відповідно, кожен з цих двох видів добре підійде для будівництва одних об'єктів і не підійде для спорудження інших.

Але спочатку розберемося, що таке силікатна цегла взагалі, і які види силікатної цегли бувають.

Що таке силікатна цегла?

Даний матеріал значно відрізняється від керамічного. Перш за все, він складається з абсолютно інших компонентів, а саме - кварцового піску (близько 90% об’єму) і вапна (10%). За рахунок вмісту останньої виріб має білий відтінок. Силікатна цегла використовується для будівництва несучих стін висотою до трьох поверхів, а також для спорудження парканів. Вона більш міцна, ніж керамічна. Крім того, для неї характерна маса інших переваг на тлі керамічної рядової цегли:

  1. Більш проста технологія виготовлення. Вона полягає в методі напівсухого вібропресування, де не потрібний високотемпературний випал. За рахунок цього терміни виготовлення однієї партії силікатної цегли не перевищують 18 годин, у той час як одна партія керамічного виробу може виготовлятися до тижня.
  2. Технологія напівсухого пресування економічніша в плані витрати енергії і ресурсів. Ось чому кінцева вартість готового виробу значно нижче. Як правило, силікатна цегла коштує в два рази дешевше керамічної.
  3. За рахунок характерного білого відтінку силікатна цегла дуже приваблива зовні, тому її використовують не тільки як будівельний, але і як облицювальний матеріал.
  4. Так як фарбування силікатної цегли проводиться за рахунок додавання хімічного барвника, колір може бути абсолютно будь-яким, навіть малиновим або фіолетовим. Для порівняння, керамічна цегла забарвлюється за рахунок змішування декількох сортів глини.

Є у силікатної цегли і недоліки на тлі керамічного:

  1. Низька вогнетривкість. Складає всього 550 градусів проти 1000 у керамічної.
  2. Уразливість перед високою вологою.
  3. З пункту 2 випливає ще один недолік - недостатньо висока морозостійкість.

Який вид силікатної цегли краще?

Силікатна цегла є досить своєрідним будівельним матеріалом. У пустотілому варіанті вона випускається тільки у вигляді подвійної цегли (з габаритами 250х120х138 мм). Подвійна пустотіла цегла має певні переваги:

  1. Економічність. За рахунок більших розмірів вона займає велику площу в кладці. За рахунок цього терміни будівництва вдається скоротити, також, як і витрату розчину і самого матеріалу.
  2. Прекрасні теплоізоляційні властивості.
  3. Високий коефіцієнт шумопоглинання.

Такий матеріал найбільше підійде для будівництва багатоповерхових будинків житлового, промислового, комерційного, громадського або складського характеру (до семи поверхів).

Проста одинарна силікатна цегла має більшу питому вагу, а тому не може бути використана для спорудження багатоповерхових будівель. Зате вона незамінна при будівництві:

  1. Сараїв;
  2. Квартир;
  3. Літніх кухонь;
  4. Курятників;
  5. Одноповерхових житлових будинків.