За рахунок використання гіпсокартону оздоблювальні роботи можуть бути значно спрощені. Більше немає необхідності в трудомістких процесах вирівнювання поверхонь з використанням будівельних сумішей. Також вдається підвищити швидкість і продуктивність робіт. Гіпсокартонні плити дозволять реалізувати найнеймовірніші і сміливі дизайнерські ідеї і допоможуть спорудити складні конструкції з криволінійними поверхнями.

Ергономічність використання даного матеріалу пояснюється полегшенням конструкції будівлі, при цьому сам матеріал екологічно чистий і не шкодить навколишньому середовищу. Відповідно, гіпсокартон сприяє збереженню оптимального мікроклімату всередині приміщення.

Структура гіпсокартону. Типи гіпсокартону

Фото 1. Структура гіпсокартону. Типи гіпсокартону

Технологія виробництва гіпсокартону починається з формування на конвеєрі суцільної смуги, якою заздалегідь задається геометрія перетину. Смуга включає гіпсове тісто і армуючі добавки. Зверху і знизу тісто покривається шарами спеціального картону. Гіпс - це негорючий і вогнетривкий матеріал, який не містить в своєму складі токсинів і має високу кислотність (рівень кислотності як у шкіри людини). Виробництво не шкодить навколишньому середовищу. Всі матеріали на основі гіпсу відмінно вбирають і випаровують вологу. Для того, щоб досягти необхідних експлуатаційних показників міцності, щільності та гігроскопічності, в гіпс слід додати спеціальні компоненти, які надають йому потрібні експлуатаційні характеристики.

Облицювальний картон має високу адгезію до гіпсового сердечника завдяки застосуванню клейових сумішей. Шари картону є армуючою оболонкою для гіпсу і є основою для подальшого нанесення будь-якого виду оздоблювального матеріалу (фактурна штукатурка, шпаклівка, фарба, ґрунтовка, керамічна плитка).

На сучасному будівельному ринку Ви знайдете такі види гіпсокартону:

  1. Стандартний (позначається ГКЛ - гіпсокартонними листами);
  2. Вологостійкий (ГКЛВ);
  3. Вогнестійкий (ГКЛП);
  4. Вологостійкий з підвищеною жароміцністю (ГКЛВО).

Де застосовується гіпсокартон

Фото 2. Де застосовується гіпсокартон

Гіпсокартон являє собою багатоцільовий облицювальний матеріал, який знайшов собі застосування в покритті стін і стель, а також в обладнанні вогнезахисних покриттів конструкцій будівель. Додатковою сферою використання є:

  1. Виготовлення декоративних елементів оздоблення;
  2. Спорудження багатоповерхових перегородок з декоративною обробкою;
  3. Зонування простору в офісних приміщеннях;
  4. Ремонт вже існуючих простінків і стін;
  5. Поділ на секції громадських приміщень.

Гіпсокартон допоможе сформувати планування приміщення і знизити шумове навантаження, забезпечивши комфортабельний мікроклімат. Кольорові і декоративні рішення в ході обробки дозволять Вам створити гармонійні ансамблі з різною меблями, а також віконними і дверними отворами.

Стелі з гіпсокартону здатні коригувати перепади висот стелі між приміщеннями, надаючи стелі геометричні форми і приховуючи елементи несучих конструкцій і трубопроводи.

Нарешті, гіпсокартон пожежобезпечний, а тому в разі виникнення пожежі затримає поширення полум'я по приміщенню. Також він захистить від непотрібного шуму ззовні за рахунок високого коефіцієнта шумопоглинання. Економічність і низька ціна на матеріал - ще одна безсумнівна перевага гіпсокартону.