Дах є найважливішою частиною будь-якої будівлі. Він забезпечує довговічний і надійний захист від дощу, снігу, граду, холодного вітру, літньої спеки і багатьох інших факторів навколишнього середовища. Якщо покрівля якісно захищена від вологи, вона прослужить десятки років. Також за рахунок гарної гідроізоляції забезпечується довговічність дерев'яних елементів кроквяної системи під покрівлею.

У цій статті ми розповімо про те, як правильно провести гідроізоляцію покрівлі з металочерепиці. Ми перерахуємо, які для цього будуть потрібні матеріали та інструменти.

Матеріали для гідроізоляції кроквяної системи з деревини

Підпокрівельними вологозахистними матеріалом для дерев'яного даху служать:

  1. Армовані мембрани з поліетилену;
  2. Руберойд;
  3. Пергамін.

Найбільш традиційними гідроізоляційними матеріалами є рулонні матеріали з так званого покрівельного картону, просоченого бітумом. Вони використовуються для захисту кроквяної системи з деревини, на яку планується монтаж . Однак рулонні гідроізоляційні матеріали мають короткий термін експлуатації - 5 років.

Якщо ж замість шиферу передбачається використовувати металочерепицю, слід використовувати особливі гідроізоляційні матеріали. Такий захист являє собою поліетиленову плівку, армовану високоміцною сіткою на основі поліефірних ниток. Така гідроізоляція прослужить не менше 50 років, тобто приблизно стільки ж, скільки і якісна металочерепиця.

Гідроізоляційна плівка для металочерепиці забезпечена невеликими отворами для пропускання водяної пари, що піднімається з дому. Зате зовнішня вода (наприклад, дощова) при цьому повністю затримується.

Паропроникність важлива в тому випадку, якщо горище використовується як житлова мансарда. Тоді проводять утеплення каркаса покрівлі між кроквами.

Якщо в якості утеплювача застосовується скловата або мінеральна теплоізоляція, то вона повинна добре вентилюватися. Якщо цього не буде, вода наситить утеплювач, і він втратить свої теплозахисні властивості. Захисна підкладка під металочерепицю називається гідробар'єром. Гідроізоляція для даху з металочерепиці також виконує антиконденсатний захист.

Від перепаду температур (холод зовні і тепло всередині) на аркушах металочерепиці утворюється водяний конденсат, який так само може принести шкоду утепленню та дерев'яним елементам каркасу даху. Підкладка під металочерепицю зазвичай має питому щільність 140 г/м2, ширину 150 см і довжину в рулоні 50 м.

Фото 1. Гідроізоляція 1

Тришарова гідроізоляція з перфораціями для металочерепиці

Таким шаром гідроізоляції є Ізоспан. Особливо хочеться відзначити Ізоспан AS або АМ, який ідеально підходить для металочерепиці. Великою перевагою є мала питома вага плівки, за рахунок чого укладання проводиться в лічені хвилини. Щоб виконати укладання шару гідроізоляції, знадобиться всього два робочих.

Для «холодної покрівлі» гідроізоляція під металочерепицю просто життєво необхідна. Якщо покрівля «холодна» (іншими совами - неопалювана), вона має гарну вентиляційну систему. Для неї в якості гідроізоляційного шару підійде руберойд. Проте, слід дотримуватися вентиляційного зазору між листами металочерепиці і руберойдом, щоб забезпечити провітрювання.

Фото 2. Гідроізоляція 2

Пікрокове укладання гідроізоляції під металочерепицю

Перед початком монтажу шару гідроізоляції під металочерепицю на дерев'яну кроквяну систему, самі крокви потрібно заздалегідь обробити антисептичним складом.

Це потрібно для профілактики гнилі і грибка.

Хорошим антисептиком є водяний розчин ґрунтовки глибокого проникнення Полімін, Церезіт або Поліпласт. Він використовується для обробки крокв і мауерлата.

Пам'ятайте, що гідроізоляція під металочерепицю монтується знизу покрівлі (від системи відливів), а потім продовжується до самої її верхньої точки (коника).

Перед укладанням гідробар'єру перший лист розгортають в горизонтальному напрямку перпендикулярно кроквам. Найкраще кріпити плівку за допомогою кроквяного степлеру до крокви. При цьому використовуються тільки оцинковані скоби.

Коли лист зафіксовано, він кріпиться за допомогою притискної дерев'яної рейки і цвяхів довжиною 70 мм з інтервалом 20 см. Таким чином створюється контробрешітка.

Наступний лист укладають з нахлестом на перший в 150 мм або 250 мм. Якщо ухил не перевищує 30 градусів, нахлест не повинен перевищувати 15 см. Коник проводиться рівно по центру укладається гідроізоляції.

Якщо застосовуєма мембрана має мікроперфорації (як, наприклад, гідроізоляція для металочерепиці), її потрібно класти до металочерепиці тільки тією стороною, яка позначена маркуванням. Як правило, це червона смуга або назва компанії-виробника.

На контробрешітку монтується решетування з бруса. Висота бруса складає не більше 25 см. Такий зазор між гідроізоляцією і металочерепицею необхідний для вентиляції. Рейки кріпляться до крокв за допомогою цвяхів. Відстань між сусідніми брусами дорівнює 350 мм.

Якщо планується спорудження «теплої» покрівлі, простір між кроквами заповнюється утеплювачем. В цьому випадку з внутрішньої поверхні покрівлі встановлюють шар гідроізоляції під металочерепицю з паропроникною поліетиленовою плівкою. За рахунок неї забезпечується вентиляція утеплювача з мінеральної вати.

Коли гідроізоляція змонтована усередині і зовні, коли змонтована обрешітка, переходьте до укладання самої металочерепиці.

Фото 3. Гідроізоляція 3