Якщо Ви знайомі зі сферою будівництва, то напевно чули про кладку лицювальної цегли під розшивку. За рахунок такого незамінного інструменту, як розшивка, можна надати швам кладки оригінальний і естетичний зовнішній вигляд. При цьому розшивка виконується в декількох варіантах, і Ви можете вибрати собі будь-який з них за смаком.

Саме розшивка додасть кладці з клінкерної або простої лицьової цегли естетичний і закінчений зовнішній вигляд. Але як щодо рядової цегли? Чи можна її класти під розшивку?

Можна! Щоб переконати Вас в цьому, нижче ми привели фотографію, на якій зображений саме цей процес - кладка рядової цегли на розшивку. За знімком відразу видно, що перед нами явно не облицювальна цегла з її ідеальними гранями, гладкою і рівною поверхнею.

Фото 1. Розшивка 1

А дійсно, яка різниця? Нехай і кладка з рядової цегли буде виглядати красиво.

Чи потрібно?

Інше питання: а наскільки це доцільно? Адже розшивка - процес трудомісткий, і він вимагає залучення майстрів-професіоналів. Не здумайте робити розшивку самостійно, не маючи досвіду! Ви тільки все зіпсуєте. Якщо стіна з рядової цегли потім буде облицьована плиткою, клінкером або оброблена штукатурними складами, то навіщо робити цю розшивку? Адже основна несуча стіна з рядової цегли все одно не буде видна!

Але якщо Ви з якоїсь причини не будете облицьовувати стіни з будівельної керамічної цегли (наприклад, Ви будуєте нежитлову будівлю), розшивка має сенс. Особливо якщо кладка постійно на очах у Вас і сусідів.

Нижче ми коротко описали процес кладки рядової цегли на розшивку.

Проведення кладки цегли на розшивку

Спочатку підготуйте наступні інструменти:

  1. Розшивка;
  2. Вода;
  3. Металева щітка;
  4. Розчин з пластифікатором;
  5. Шаблони;
  6. Кельма.
Фото 2. Розшивка 2

Пам'ятайте, що надлишок розчину потрібно буде видалити якомога швидше за допомогою кельми. Він не повинен вийти за межі поверхні кладки.

Розшивка буває чотирьох основних типів:

  1. Фасонна;
  2. Увігнута;
  3. Опукла;
  4. Трикутна.

Форма шва досягається саме за рахунок розшивки. Коли Ви видалили надлишки розчину кельмою, обробіть суміш розшивкою, як тільки вона почне схоплюватися. Втисніть розчин на 3-4 мм углиб кладки і ущільніть його.

Зверніть увагу! У разі наявності засмічень в швах кладки, видаліть їх металевою щіткою!

Спочатку проведіть розшивку вертикальних швів, а тільки потім - горизонтальних. Для того, щоб розшивка вийшла якісною, використовуйте при будівництві спеціальний розчин кладки з пластифікаторами. Без них цементна суміш не зможе отримати ту чи іншу форму під дією розшивки.

Зверніть увагу, що саме пластифікатори додадуть розчину потрібну пластичність, і за рахунок цього Ви додасте швам будь-яку форму на свій розсуд. Можна використовувати і розчин без пластифікаторів, проте в цьому випадку виникає ризик руйнування швів в деяких місцях конструкції. До того ж, в цьому випадку доведеться постійно змочувати шви в ході проведення розшивки, а це - зайва робота.

Для коригування положення цегли в кладці використовуйте шаблони.