Облицювальна цегла сама по собі є міцним матеріалом. Вона має марку міцності на вигин від М-125 до М-350 (для клінкеру). Однак це не означає, що кладка облицювальної цегли не потребує армування.

У деяких випадках армування просто необхідне. Наприклад, якщо стіни мають висоту понад 12 метрів, а покрівля будівлі дуже громіздка, і чинить серйозний тиск на стіни будинку.

Сьогодні ми поговоримо про армування кладки облицювальної цегли. Завдяки сталевій арматурі стіни прослужать десятки років і не піддаватимуться руйнівним факторам.

Чи потрібно армувати облицювальну цеглу

Проведення армування

У армуванні кладки облицювальної цегли використовується дріт товщиною 4 мм. Він відрізняється підвищеною еластичністю і добре гнеться. Саме завдяки цим її властивостям Ви легко з'єднайте облицювальну кладку з забутовочною, не використовуючи зайві примочки.

Облицювання проводиться в кілька кроків:

  1. Нарізка дроту за допомогою кусачок. Відміряйте потрібну довжину (як правило, це 40 см) і наріжте дріт за допомогою болторізу, простого лобзика або болгарки. Також можна відкусити дріт за допомогою щипців.
  2. Укладання дроту. Затисніть дріт зверху цеглою, а потім з'єднайте облицювальну кладку з забутовочною. Армування проводьте через кожні 70-80 сантиметрів. Простежте, щоб армування проходило в шаховому порядку. Саме такий вид кріплення є найнадійнішим.

Зверніть увагу! Цей спосіб укладання використовується не тільки при армуванні стін, але і для утеплення стін або для монтажу обрешітки для сайдингу.