Як би не рекламували деревину і каркасні будинки, все ж споживач традиційно віддає перевагу цеглі. Хоч побудувати цегляний будинок обходиться дещо дорожче, ніж з інших будівельних матеріалів, але капітальність споруди відмітає усі "ні". Американська мрія - будинок "з фанери", зовсім не годитися для наших умов експлуатації, а от будинок з цегли виправдає своє спорудження.

Цегляний будинок і його плюси

цегляний будинок, будинок з цегли Коли людина будує цегляний будинок, насамперед вона має на меті забезпечити захист внутрішніх приміщень від перепадів температури. Хочеться, щоб цегляні стіни захищали від тріскучого морозу і не давали літній спеці проникнути всередину. І цегла чудово справляється з поставленим завданням, якщо правильно підібрати товщину стіни. Також для цього необхідно забезпечити рівномірну товщину стіни по всьому периметру будинку.

Будівлі з цегли - вельми довговічні споруди, наприклад, ще в 1858 році був побудований Ісаакіївський собор, кладка якого збереглася досі, а що вже говорити про нашу Лавру, що простояла століття! Звичайно, тривалість експлуатації будинку з цегли залежить від кількох факторів: від якості самої цегли, від якості цементуючих складів і від професіоналізму каменяра. Тому їм необхідно приділяти найпильнішу увагу, навіть сама хороша цегла не врятує цегляний будинок від руйнування, якщо муляр при кладці "клав на совість".

Ще один позитивний плюс від використання цегли при будівництві будинків - це її екологічність. Технологія виготовлення керамічної цегли припускає використання природного матеріалу - глини, яку ще наші предки використовували для виготовлення горщиків, ваз, тарілок та іншого начиння. Екологічна безпека цегляного будинку ставить його на один щабель з будинками з дерева.

цегляний особняк, будинок з цегли

Всім відома здатність будинків з цегли "дихати" забезпечує створення сприятливого мікроклімату в приміщенні для людини. Цегла хоч і виглядає щільною і непроникною, але вона зовсім не створює герметичну "коробку" при будівництві будинку. Мікропори забезпечують хороший повітрообмін, але потрібно правильно вибирати, чим утеплити цегляний будинок в даному випадку, адже неякісні, дешеві утеплювачі разом з повітрям поширюють хімічно шкідливі речовини. Також неякісні синтетичні матеріали, що застосовуються для утеплення або оздоблення всередині і зовні приміщень можуть просто перекрити надходження повітря, як гумові рукавички для рук. Тоді в цегляному будинку не уникнути появи цвілі і грибків.

Не варто забувати і про такий важливий пункт якості керамічної цегли, як звуко- і шумоізоляція. Це якість, якою не володіють панельні будинки, і жителі "хрущовок" повною мірою можуть оцінити спокій і тишу всередині приміщень, побудованих з цегли.

Та й про різноманітність видів цегли варто поговорити окремо, адже сучасні технології дозволяють виготовляти і традиційні прямокутні цеглини, і квадратні, і з округленими гранями, і будівельну, і облицювальну цеглу. Загалом, будуючи для себе будинок з цегли, кожен може втілити в життя свої найсміливіші задумки і фантазії, а потім насолоджуватися кожною миттю, проведеною у власному домі!