Перш за все, уточнимо, що баварська кладка - це не який-небудь різновид німецької кладки, а особливий вид цегли. Сама суть такої кладки полягає в використанні в кладці цегли різних колірних відтінків, які чергуються між собою в певній послідовності і, таким чином, створюють малюнок.

Причому застосовується така кладка не тільки в Баварії або в Німеччині в цілому, але і по всьому світу. Особливо популярна вона в країнах Європи, в Україні і в Росії.

За рахунок кладки цегли різного кольору створюються непередбачувані орнаменти. Перш, ніж це зробили баварці ще в Середньовіччі, ніхто і ніколи не здогадувався робити кладку цегли різного кольору. Однак недосконалість технології виробництва цегли не дозволяла отримувати матеріал з однаковими властивостями. Залежно від способу виробництва суміші і хімічного складу глини, а також часу випалу і температурних режимів, кожна вироблена в печі партія мала свій унікальний відтінок.

Заклади громадського характеру обробляли штукатуркою, а промислові споруди або житлові будинки в бідних кварталах набували строкатого вигляду. Незабаром німці перетворили це в перевагу, придумавши «баварську кладку».

Завдяки сучасним технологіям в наш час є можливість виробляти цеглу однакового зовнішнього вигляду. Заміс і хімічний склад глини сьогодні легко контролюється, випал проводиться при постійному температурному режимі. Ось чому в підсумку утворюються однакові вироби однакового кольору.

Проте, «сільська» цегла сьогодні як і раніше в моді, а багато приватних забудовників хочуть створити строкаті фасади для своїх майбутніх будинків. Тому виробники розробили спеціальні технології випалу, щоб отримувати баварську цеглу. Матеріал відрізняється різними відтінками лицьової поверхні. Ця технологія дуже складна, через що собівартість матеріалу більш висока. Через це ціна на баварську цеглу також більш висока.

Одна з характерних особливостей баварської кладки - відсутність повторюваного малюнка або переважання кольору в якійсь одній області кладки. Найчастіше кольори розподілені не рівномірно і перемішані між собою абсолютно хаотично.

За рахунок цього досягається подвійний ефект:

  1. При розгляді кладки з великої відстані колір фасаду складе щось середнє між усіма використаними кольорами.
  2. Якщо картинку наблизити, вона дробиться на окремі елементи і виглядає перебільшено-недбало. Така підкреслена недбалість характерна для багатьох сучасних стилів. У цих стилях не проявляється увага до дрібниць. Кожен елемент стилю прораховується дуже точно. Наприклад, для псевдовипадкового розподілу кольорів у баварській кладці застосовуються спеціальні програми.

Як виготовляється цегла для баварської кладки

Баварська цегла виготовляється за технологією флеш-випалу. Технологія полягає в наступному:

  1. При випалюванні цегли при 1000 градусів через спеціальні люки в піч закидають легкозаймисті матеріали, що містять велику кількість органіки.
  2. При згорянні органіки утворюється сажа, яка забарвлює цеглу в певний відтінок.
  3. Фарбування відбувається за рахунок потоків газу, які перенаправляють вуглець прямо на виріб, тобто надають йому строго заданий напрямок.

Тони і півтони будуть залежати від того, яка кількість вуглецю куди потрапила.

Зверніть увагу, що при технології флеш-випалу не використовуються барвники. Це пов'язано з тим, що барвник інертний і не працює на реакцію. Він дає тільки колір. Тому при додаванні барвника Ви ніколи не отримаєте той тон і фарбування, яке буде у природного матеріалу.